29 kwietnia (piątek) 2016
Pijarska 17 Jazz Club
Kraków, ul. Pijarska 17
godz. 20.00, wstęp wolny

ACID JAZZ ORBITS

Piotr Stefan – gitara
Waldemar Gołębski
 – EWI, harmonizery, syntezatory
Andrzej Rusek – bas
Filip Mozul – bębny
Piotr Stefan, wybitny gitarzysta i lider formacji stworzył formułę swojego projektu Acid Jazz Orbits jeszcze podczas wieloletniego pobytu w Wiedniu, podczas którego współpracował z wieloma tamtejszymi muzykami. Koncept zespołu opiera się na całkowicie wyimprowizowanych na koncertach dłuższych formach. Muzyczną materię można określić jako fusion i free jazz oparty na solidnej harmonii i wyrazistej jazzowej rytmice. W muzyce, szczególnie w solach Gołębskiego można też doszukać się wpływów ethno z całego świata.
Warstwa harmoniczna, to nieustanne budowanie kolejnych form, grane na harmonicznie rozbudowanym syntezatorze EWI. Sekcja rytmiczna podąża za tą harmonią tworząc wyraziste części dłuższych utworów. Gitara Piotra choć z pozoru niesłyszalna zazębia się perfekcyjnie z fakturami tworzonymi przez muzyków i nadaje zespołowi charakterystyczne brzmienie. Sam lider, wprowadzając czasem elementy wokalne przez cały czas w bardzo dyskretny sposób prowadzi muzyków. Powstające w ten sposób kompozycje sprawiają wrażenie zaaranżowanych długich suit z wyraźnie zaznaczonymi tematami. Nie dajcie się nabrać! To wszystko powstaje na Waszych oczach wprost z otwartych umysłów muzyków.
W piątkowej odsłonie Acid Jazz Orbits wystąpi znakomity perkusista młodego pokolenia Filip Mozul i wybitny basista Andrzej Rusek, mający na koncie ponad 30 płyt z najlepszymi muzykami (Young Power, Tomasz Stańko, SBB, Krzak, Martyna Jakubowicz, Ewa Bem, Andrzej Zaucha, Ewa Uryga, Jose Torres i wielu, wielu innych).
0

fot. Barbara Czopek

1730784

fot. Barbara Czopek