18 września (piątek) 2015
Ambasada Pacyfiku
Kraków, ul. Na Gródku 4
godz. 20.00, wstęp wolny

proszę o rezerwację miejsc:
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178

Agnieszka Grochowicz

W programie piosenki Agnieszki Osieckiej i autorski program Agnieszki Grochowicz.

Agnieszka Grochowicz – wokal
Vitaliy Ivanov – saksofon
Jarosław Olszewski – piano

Zygmunt Konieczny: „Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek. Gorąco polecam. Zygmunt Konieczny.”

Agnieszka Grochowicz

fot Magda Świtek

Agnieszka Grochowicz – autorka tekstów piosenek i muzyki. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, Wydział Aktorstwa Dramatycznego. Koncertowała m.in. w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, Loch Camelot w Krakowie, Muzycznej Owczarni w Jaworkach, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie oraz ogromnej ilości ośrodków kultury i klubach muzycznych na terenie całej Polski.

Jej utwory gościły na antenie Radia Kraków, TRÓJKI,poznańskiego Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Lublin, Radio Koszalin, Radio Centrum, Radio Index, Antyradio i innych, zaś utwór z jej autorskim tekstem a muzyką napisaną wspólnie z Dawidem Rudnickim „Kołysanka Niestosowne Sny” zajęła Pierwsze miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz na Liście Przebojów Studenckiego Studia Radiowego „Egida”z Katowic.

Napisała piosenki z kompozytorami Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Mirosławem Czyżykiewiczem, Januszem Grzywaczem, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Brzezińskim oraz najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia.

Laureatka Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Teatr i Sztuka Estradowa oraz licznych festiwali piosenki. Była także finalistką prestiżowego australijskiego konkursu prozatorskiego Sydney Morning Herald Young Writer of The Year.

Jej piosenki były śpiewane przez wiele osób na festiwalach piosenki artystycznej,ukazały się także na płytach innych artystów, między innymi Olgi Szomańskiej, Kamili Klimczak z Piwnicy pod Baranami oraz na płycie Krakowscy Artyści na 750-lecie Krakowa na której Jaga Wrońska z Lochu Camelot wykonuje utwór „Na Wyspie Kraków” z tekstem Agnieszki i muzyką Ewy Korneckiej.

Reżyserka programów „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” znanego także pod nazwą „Piekło-Niebo: Piosenki Poetów Nieobecnych” oraz „Kofta” , poświęconych twórczości nieżyjących już Poetów Piosenki.

Koncertuje również z projektem autorskim „Człowiek, który się boi” z towarzyszeniem gitary oraz efektów elektronicznych.