Pijarska 17 – Kuchnia Polska
31-015 Kraków, Pijarska 17
15 września (czwartek) 2016 godz. 20.00
wstęp wolny

Agnieszki Grochowicz – Jazz

Agnieszka Grochowicz – wokal
Waldemar Gołębski – EWI
Vitaliy Ivanov – piano
Krzysztof Augustyn – kontrabas
Agnieszka Grochowicz – tym razem wystąpi w repertuarze klasycznych amerykańskich standardów jazzowych oraz ulubionych utworów polskich w jazzowych aranżacjach.
„Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. /…/ Gorąco polecam” – Zygmunt Konieczny.

grochowicz1

Agnieszka Grochowicz – autorka tekstów piosenek i muzyki. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, Wydział Aktorstwa Dramatycznego. Koncertowała m.in. w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, Loch Camelot w Krakowie, Muzycznej Owczarni w Jaworkach, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie oraz ogromnej ilości ośrodków kultury i klubach muzycznych na terenie całej Polski.
Jej utwory gościły na antenie Radia Kraków, TRÓJKI, poznańskiego Radia Merkury, Radia Szczecin, Radia Lublin, Radia Koszalin, Radia Centrum, Radia Index, Antyradia i innych, zaś utwór z jej autorskim tekstem i muzyką napisaną wspólnie z Dawidem Rudnickim „Kołysanka Niestosowne Sny” zajęła Pierwsze miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz na Liście Przebojów Studenckiego Studia Radiowego „Egida”z Katowic.
Napisała wiele piosenek z kompozytorami: Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Mirosławem Czyżykiewiczem, Januszem Grzywaczem, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Brzezińskim oraz najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia.
Laureatka Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie „Teatr i Sztuka Estradowa” oraz licznych festiwali piosenki. Była także finalistką prestiżowego australijskiego konkursu prozatorskiego „Sydney Morning Herald Young Writer of The Year”.
Jej piosenki były śpiewane przez wiele osób na festiwalach piosenki artystycznej, ukazały się także na płytach innych artystów, między innymi Olgi Szomańskiej, Kamili Klimczak z „Piwnicy pod Baranami” oraz na płycie „Krakowscy Artyści na 750-lecie Krakowa”, na której Jaga Wrońska z Lochu Camelot wykonuje utwór „Na Wyspie Kraków” z tekstem Agnieszki i muzyką Ewy Korneckiej.
Reżyserka programów „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, znanego także pod nazwą „Piekło-Niebo: Piosenki Poetów Nieobecnych” oraz „Kofta”, poświęconych twórczości nieżyjących już Poetów Piosenki.
Koncertuje również z projektem autorskim „Człowiek, który się boi” z towarzyszeniem gitary oraz efektów elektronicznych.

Trochę muzyki: (Kołysanka Niestosowne Sny) – https://www.youtube.com/watch?v=spitUnR6LTA