20 maja (piątek) 2016
Pijarska 17 Jazz Club
Kraków, ul. Pijarska 17
godz. 21.00, wstęp wolny

Amelia LaTorre & Emoliente

Emoliente – napój przyrządzany i sprzedawany na ulicach Ameryki Południowej, to mieszanka różnych składników, które tworzą niepowtarzalny smak i konsystencję ale też leczą, ogrzewają zimą, a latem dają orzeźwienie.

Muzyka zespołu, tak jak spontanicznie przyrządzany napój , za każdym razem może smakować inaczej. Mieszając rytmy, melodie, harmonie, łącząc ciepło Ameryki Południowej z europejską dekadencją i jazzowym pulsem, grupa poszukuje czegoś co spaja, koi i wydobywa smak.

Na koncertach można usłyszeć brazylijską bossa novę, tanga, bolera, swing, utwory jazzowe wzbogacone o latynoamerykańskie rytmy, a także własne utwory zespołu, wszystko w niestandardowych, autorskich aranżacjach.

Każdy koncert grupy jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem. Jego niecodzienną aurę tworzy mieszanka muzyki, z charakterystycznym brzmieniem sekcji rytmicznej, instrumentalnymi improwizacjami i wyrazistym wokalem.

Amelia La Torre & Emoliente to projekt międzynarodowy, co sprzyja kreatywnemu łączeniu różnych tradycji muzycznych i kształtowaniu oryginalnego brzmienia grupy. Prowadzony jest on przez wokalistkę Amelię La Torre, w której żyłach płynie krew polska i latynoamerykańska, a współtworzą go latynoamerykańscy oraz krakowscy muzycy jazzowi.

Cove Chuva

pijarska 17 plakat

Zespół zagra w składzie:

Amelia La Torre – wokal
Grzegorz Szydłak – gitara
Fernando La Torre –gitara basowa
Mykola Khomutow – perkusja
Marcin Polański– instrumenty perkusyjne
gość specjalny: Waldemar Gołębski – ewi