16 marca 2013
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

Niteline  Jazz: Back to the Roots

Kiedy w 2010 roku nie było możliwe kontynuowanie zespołu w tym samym składzie osobowym, zdecydowałem, że Niteline Jazz stanie się bazą wypadową i szyldem artystycznym dla różnych, czasem krótkotrwałych form a także goszczącym artystów i zespoły wraz z ich projektami. Ta działalność zaowocowała powstaniem mikro ośrodka kulturalnego z siedzibą w Restauracji Gródek. Mając niewątpliwie wielki zaszczyt i przyjemność grania z wieloma wspaniałymi muzykami, miałem także możność w krótkim stosunkowo czasie ocenić, jaka konfiguracja brzmieniowa i stylistyczna jest najlepsza dla mojej własnej ekspresji i estetyki.

Powracając do idei sprzed trzech lat, chciałbym reaktywować Niteline Jazz jako zespół grający współczesny jazz oparty o tradycyjne i nowoorleańskie rytmy i bogate brzmienia późniejszych okresów (cool, bebop a także fusion).

Niteline Jazz to świetna, tradycyjnie brzmiąca sekcja rytmiczna, uniwersalny stylistycznie gitarzysta, z którym gram od ponad ćwierć wieku i całkowicie świeże, ciepłe, brzmienia z nowego (dla mnie) instrumentu, potraktowanego w sposób, którego nie znajdziecie w żadnych nagraniach.

Chciałbym serdecznie zaprosić na koncert mojego zespołu, w którym zagrają znakomici muzycy i moi wieloletni przyjaciele.

NITELINE JAZZ : BACK TO THE ROOTS

Waldemar Gołębski – Akai EWI synth (NEW!)
Tomasz Kobiela – gitara
Michał Rapka – kontrabas
Michał Peiker – perkusja

PREWKI_IMG_8687_fot_Piotr_Markowski

fot. Piotr Markowski