27 marca (piątek) 2015
Ambasada Pacyfiku
Kraków, ul. Na Gródku 4
godz. 20.00, wstęp wolny

Barbara Szczepańska „Judyta”: „MOJE PARANOJE”

Recital piosenek napisanych przez Barbarę Szczepańską, także do znanych standardów jazzowych!

Barbara Szczepańska „Judyta” – wokal
Adam Niedzielin – piano
Robert Klepacz – bass bass
Michał Peiker – perkusja

Waldemar Gołębski – EWI

Barbara Szczepańska

Barbara Szczepańska „Judyta” – poetka i piosenkarka, autorka i wykonawczyni własnych tekstów, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Akademii Pedagogicznej, laureatka ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie .

W latach 80 – tych występowała w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest autorką trzech musicali :”Kot, pies i jazz” – realizacja-Wrocławski Teatr Lalek , „Ucieczka z Posejdonii” ,”Sześć Blondynek i Zakonnica”i trzech płyt z piosenkami autorskimi / „Czas dobrych słów, „Namiętność”, ”Zauroczenia”, oraz czterech tomików wierszy : „Salon gier miłosnych”, „Kochankowie wiedźmy” , „Amoralne dzielnice” , „Miasta Pożądań” i zbioru opowiadań pt. „Świat jest pełen mężczyzn”. Napisała kilka bajek muzycznych dla dzieci z muzyką Roberta Obcowskiego – wydanych przez firmę MTJ. Jest autorką scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Nakręciła teledyski do swoich piosenek. Brała udział w warsztatach komediopisarstwa przy Teatrze Komedia w Warszawie i warsztatach scenariuszowych przy Studio Filmowym A.Munka – „Script Forum”. Współpracowała z radiem i TV, prezentowała swoje piosenki również w Czechach, Austrii i Niemczech.

Występuje z towarzyszeniem zespołu muzycznego „Belle Epoque” w składzie:
Monika Bylica-fortepian, Mirek Gawlik- akordeon, Grzegorz Fieber – instr.perkusyjne, Ignacy Stojek – saksofon, klarnet, Lesław Wydrzyński – kontrabas
chórek- Monika Banduła, Karolina Herman, Agnieszka Zima.

Należy do Stowarzyszenia Artystyczno- Literackiego STAL, Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia ZAiKS , Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR.

Książka Barbary Szczepańskiej „Wierszyki dla Weroniki” – przeczytaj recenzję i kup!

więcej: www.barbaraszczepanska.art.pl