18 października (piątek) 2013
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

BOHATER i STYLA

BOHATER (PAWEŁ DRÓŻDŻ) – rap, organy, wiertarka
RICHARD FELIX STYLA – gitara
BOGUSŁAW MIETNIOWSKI – gitara basowa

Projekt można śmiało nazwać nowością nie tylko na polskiej scenie muzycznej. To zderzenie gitary Ryszarda z wokalem (i wiertarką!) Bohatera. Dzięki połączeniu olbrzymiego doświadczenia Ryśka (współpracował m.in. z Laboratorium, Andrzejem Zauchą, Wolną Grupą Bukowina) z energią i pomysłami Bohatera duet stworzył swój indywidualny styl. W ostatnich latach zagrali na wielu ważnych jazzowych festiwalach. Koncerty są niezwykle żywiołowe, jest miejsce na improwizację i dużo, dużo energii, a publiczność uwielbia moment pojedynku gitary z najprawdziwszą wiertarką i wokalem Bohatera. Jest jazz, wiersze, covery w zaskakujących wykonaniach, dużym walorem są mocne teksty wokalisty. Muzycy są bardzo dobrze przyjmowani przez publiczność zarówno młodą jak i zaawansowaną. Duet często jest zapraszany do innych projektów. W najbliższym czasie pojawi się pierwsza wspólna płyta.

bohater_styla_small

Ryszard Feliks Styla.Zaliczany jest do najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Kompozytor. Koncertuje pomiędzy Polską, Kanadą i USA. Jest częścią krakowskiej sceny jazzowej nieprzerwanie od ponad 30-tu lat.W 1980 roku rozpoczął trwającą pięć lat współprace z polska legendą jazz – rocka, zespołem Laboratorium. W pierwszej połowie lat 80-tych brał udział w projektach Witolda Reka, Adama Kawończyka i Tomasza Stańki. Od 1986 roku prowadził własny zespół „Spectrum Session”.Współpracował z muzykami: Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Andrzejem Cudzichem, Jorgosem Skoliasem, Markiem Bałatą, Robertem Kubiszynem, Leszkiem Szczerbą, Janem Pilchem, Krzysztofem Ścierańskim, Piotrem Wojtasikiem, Cezarym Konradem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, Antonim Dębskim, Grzegorzem Sznajderem, Andrzejem Poniedzielskim, Wojtkiem Bellonem, Irkiem Dudkiem, Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Krystyną Prońko, Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim i Ryszardem Rynkowskim. Grał z muzykami amerykańskimi, takimi jak: Carlos Johnson, Billy Dickens, Ernie Adams, James Cammack, Steven Hooks czy Derrick Jones. Wiele lat spędził w Kanadzie i USA koncertując i komponując. Powrócił do Polski. Mieszka w Krakowie.

Bohater – Paweł Dróżdż – gitarzysta, autor tekstów, performer, wokalista i MC, kompozytor. Grywa na wiertarce. Nowohucki artysta, współtwórca awangardowych projektów takich jak „ZGNIATACZ DŹWIĘKÓW”, nieformalnej grupy NHP i niezależnej produkcji ciuchów UNICUT. Jeden z inicjatorów Świt Festiwal. Założyciel Orkiestry Bohatera. Współtworzył projekt muzyczno-literacki Podziemie 80/10.
Początkował w nowohuckim podziemiu hiphopowym jako MC i producent. Obecnie porusza się w rozmaitych gatunkach muzycznych od jazzu przez rock, blues, na hiphopowych i industrialnych elementach skończywszy. Występuje m.in. z R. F. Styla. Działa także w przestrzeni teatralnej, melorecytuje i komponuje muzykę do spektakli.