21 lipca (sobota) 2012
godz. 20:00
wstęp wolny

Restauracja Gródek,
Kraków, ul. Na Gródku 4

KONCERT: DJANGO TANGO!

Zespół ”Django Tango Project” – powstał w lutym 2011 z inicjatywy akordeonisty Konrada Ligasa i gitarzysty Jacka Serczyka. Głównym celem zespołu jest szukanie unikalnego brzmienia w trio z wymagającym instrumentarium jakim jest: akordeon, gitara i kontrabas.

Prezentowany repertuar jest bardzo zróżnicowany. Począwszy od walców francuskich i cygańskiego jazzu z charakterystycznym akompaniamentem gipsy gitary, po tango Astora Piazzolli, utwory Richarda Galliano, Chicka Corei oraz własne kompozycje.

Warto zwrócić uwagę na zróżnicowanie poszczególnych partii instrumentalnych pod względem aranżacyjnym, przestrzennym oraz bogatą paletę barw i wirtuozerię wykonawców.

Fenomenem jest zastosowanie akordeonu zarówno jako instrumentu solowego i harmonicznego w tak zróżnicowanym i wymagającym repertuarze, dzięki czemu powstaje charakterystyczne i ciekawe brzmienie.

21 lipca usłyszymy dwóch muzyków tworzących to oryginalne trio – Konrada Ligasa i Jacka Serczyka wraz z gospodarzem wieczoru Waldemarem Gołębskim, który zagra na unikalnym, jedynym w Polsce EVI1000.

Waldemar Gołębski – EVI
Konrad Ligas – akordeon
Jacek Serczyk – gitara

Więcej informacji:

www.djangotangoproject.pl