28 marca (piątek) 2014
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

WALDEMAR GOŁĘBSKI – ROMAN BARDUN – POLSKA/UKRAINA JAZZ DUO


„Jazz zawsze oznaczał wolnośc w najlepszym wydaniu. Wolność formy, słowa i dźwięku ale nigdy dowolność. Swobodę ale i całkowite zaangażowanie oraz odpowiedzialnośc za odczucia słuchacza. To także uniwersalny język, w którym można rozmawiać bez słów. W takim rozumieniu, w duecie z Romanem Bardunem gramy całkowicie wolną muzykę…”. Waldemar Gołębski.

Ukraina to kraj, z którego pochodzi wielu wybitnie uzdolnionych jazzowych muzyków. Jednym z nich jest pianista Roman Bardun. Młody ale już ze sporym muzycznym doświadczeniem. Ur. w 1983 roku we Lwowie. Kształcił się pod okiem polskich muzyków jazzowych, m. in. JOACHIM MENCEL, WOJCIECH GROBORZ, PIOTR WYLEŻOŁ, ANDRZEJ JAGODZIŃSKI. Brał udział w różnych festiwalach Polski i Ukrainy, m.i. JAZZ BEZ, FLUGERY LWOWA, FORTMISSIA, INNE BRZMIENIE.  W 2010 realizował w Warszawie półroczne stypendium Ministra kultury RP «GAUDE POLONIA» pod kierunkiem Michała Tokaja.

Lider międzynarodowego zespołu Futurethno gorąco przyjmowanego na festiwalach jazzowych we Lwowie, Sewastopolu, Charkowie, podczas festiwalu filmu niemego w Odessie, na koncertach w klubach jazzowych w Polsce.

Więcej + media na: futurethno.com

W programie kompozycje własne muzyków oraz Coltrane, Hancock, Davis, Monk czyli głęboka woda.

Zapraszam serdecznie. Poniżej fragment występu Futurethno w Wilnie w 2011 roku.