14 lipca (sobota) 2012
Restauracja Gródek
ul. Na Gródku 4
godz. 20.30, wstęp wolny

GURGUL BAND powstał w 2011 roku. Oryginalność muzyki GURGUL BAND to wynik odważnego połączenia brzmienia akordeonu i tria jazzowego: fortepianu, gitary basowej oraz perkusji. Dominującą jej cechą jest szeroki przekrój stylistyczny, stanowiący fuzję jazzu, world music, a miejscami także rocka progresywnego. Muzyka GURGUL BAND może przywoływać skojarzenia z współczesnym nurtem jazzu skandynawskiego, jednak poprzez unikatowe instrumentarium i podejście do formy wymyka się ona utartym schematom i jednoznacznym klasyfikacjom.

W listopadzie 2011 roku ukazał się pierwszy album GURGUL BAND. Na repertuar zespołu składają się skomponowane w większości przez lidera, ale również pozostałych członków zespołu, utwory. W skład formacji wchodzi czterech muzyków, absolwentów krakowskiej i katowickiej akademii muzycznej: Mateusz Gurgul – akordeon, Krystian Jaworz – fortepian, Paweł Kluba – gitara basowa oraz Michał Peiker – perkusja.

Mateusz Gurgul
Akordeonista, w wolnych chwilach pianista – sentymentalista, pomysłodawca i założyciel GURGUL BANDU. Współpracuje z licznymi teatrami na terenie Małopolski. Twórca muzyki filmowej. Występował na festiwalach w kraju i zagranicą prezentując muzykę folkową, piosenkę poetycką a i rock progresywny nie jest mu obcy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Krystian Jaworz
Zaliczone studia: trąbka –  klasyka, fortepian – jazz
Emerytowany rock&rolowiec i reggowiec – Pudelsi Kultura De Natura
Niedoszły jazzmen – Groove Set…
Płodny kompozytor – trójka dzieci…
Zawodowo: teacher, muzyk klubowy

Artystycznie: muzyk klubowy, kompozytor filmowy

Paweł Kluba
Basista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk o szerokich horyzontach artystycznych, inspirujący się różnymi gatunkami muzyki.
Miał okazję zaprezentować swoją muzykę z licznymi muzykami i zespołami w wielu miejscach w Polsce i zagranicą. Współpracuje z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej tj. Andrzejem Sikorowskim, Katerine Avgoustakis (Belgia) czy Januszem Radkiem.

Michal Peiker
Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Preferuje stylistykę jazzową – od swinga przez funk, latin, etno ale nieobce są mu pop czy muzyka klasyczna. Miał i ma przyjemnność współpracować m.in. z: Pauliną Kujawską, Sylwią Stańczyk, Grifem Hamlinem, Tadeuszem Leśniakiem, Leszkiem Żądło, Andrzejem Sawikiem, Edim Sanchezem, Bartkiem Bętkowskim, Witalijem Ivanowem, Szymonem Kamykowskim, Władkiem Fołtyńskim i z wieloma innymi.

Więcej informacji