10 maja (piątek) 2012
Klub Kornet
Kraków, al. Krasińskiego 19
godz. 20.00, wstęp wolny

KONCERT JAZZOWY

GURGUL – SKABA – GOŁĘBSKI

Usłyszymy dobrze znane i mniej popularne standardy szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzowej: walce, tanga i ballady. Charyzma i nieposkromione temperamenty artystów ujawniają się w zaskakujących interpretacjach, których bazą jest improwizacja. Wykonywane utwory są ciekawie zaaranżowane, dzięki czemu słuchacz ma okazję odkryć na nowo hity muzyki popularnej.

Mateusz Gurgul

Akordeonista, pianista, kompozytor, pomysłodawca i założyciel GURGUL BAND oraz Gurgul & Skaba Duo. Współpracuje z licznymi teatrami na terenie Małopolski. Twórca muzyki filmowej. Występował na festiwalach w kraju i zagranicą m. in. na 18. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA, Festiwalu Piosenki Studenckiej oraz Festiwalu Kultury Żydowskiej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Marcin Skaba 
Skrzypek, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Czynny zawodowo muzyk współtworzący wiele interesujących projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Sideman łamiący utarte schematy podejścia do wiolinistyki. Współpracował m. in. z grupami: No To Co (folk-rock), The Gentle Wood (acoustic jazz) i Dom o Zielonych Progach (folk, poetic, world music). Laureat m. in. I nagrody na VI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” oraz II nagrody na Festiwalu Twórczości „Korowód” 2011. wykonuje dobrze znane i mniej popularne standardy szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzowej: walce, tanga i ballady. Charyzma i nieposkromione temperamenty artystów ujawniają się w zaskakujących interpretacjach, których bazą jest improwizacja. Wykonywane utwory są ciekawie zaaranżowane, dzięki czemu słuchacz ma okazję odkryć na nowo hity muzyki popularnej.