6 listopada 2015
Pijarska 17 Jazz Club
godz. 20:00
wstęp wolny

Acid Jazz Orbits feat. Hicham Bajjou

Piotr Stefan, wybitny gitarzysta i lider formacji stworzył formułę swojego projektu Acid Jazz Orbits jeszcze podczas wieloletniego pobytu w Wiedniu, podczas którego współpracował z wieloma tamtejszymi muzykami. Koncept zespołu opiera się na całkowicie wyimprowizowanych na koncertach dłuższych formach. Muzyczną materię można określić jako fusion i free jazz oparty na solidnej harmonii i wyrazistej jazzowej rytmice. Warstwa harmoniczna, to nieustanne budowanie kolejnych form dopełnianych wyszukanymi solami i bogatymi brzmieniami harmonizerów obsługiwanych przez Waldemara Gołebskiego (EWI). Całości dopełnia odważna, bardzo swobodna warstwa perkusyjna realizowana przez Filipa Mozula podparta na solidnej podstawie kontrabasu Michała Rapki.
Gitara Piotra choć z pozoru niesłyszalna zazębia się perfekcyjnie z fakturami tworzonymi przez muzyków i nadaje zespołowi charakterystyczne brzmienie. Sam lider, wprowadzając czasem elementy wokalne przez cały czas w bardzo dyskretny sposób prowadzi muzyków. Powstające w ten sposób kompozycje sprawiają wrażenie zaaranżowanych długich suit z wyraźnie zaznaczonymi tematami. Nie dajcie się nabrać! To wszystko powstaje na Waszych oczach wprost z otwartych umysłów muzyków.

Gość specjalny – Hicham Bajjou, wybitnie utalentowany muzyk z Maroka, wokalista, który potrafi sprostać improwizowanej formie śpiewając we własnym języku.

Hicham Bajjou – wokal
Piotr Stefan – gitara elektryczna
Waldemar Gołębski – EWI, syntezatory
Michał Rapka – kontrabas
Filip Mozul – perkusja

11066011_452032668296628_1912325216359200838_n

 

0