12 stycznia 2013
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

KAROLINA STYŁA – wokal

Daniel Mazurkiewicz – instrumenty klawiszowe
Waldemar Gołębski – evi

KAROLINA STYŁA – studiowała na wydziale wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Dramatycznych w Grazu (Universitat fur Musik. Jest to jedna z najbardziej renomowanych muzycznych szkół wyższych w Europie. Jej nauczycielami byli m.in. Jay Clayton, Mark Murphy (sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy), Fritz Pauer – legendarny już, czołowy austriacki pianista.
– Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa
– w 2000 ukazała się jej pierwsza płyta pt. „My favorite songs”, w której udział wzięli najlepsi muzycy polskiej sceny jazzowej – Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Piotr Wojtasik, Łukasz Żyta oraz Leszek Szczerba. Nagranie to zostało entuzjastycznie przyjęte.
– występowała w wielu klubach oraz na wielu polskich festiwalach m.in. Era Jazzu – Poznań 2000 jako support przed zespołem Archie Sheppa, wielokrotnie na Letnim Festiwalu „Piwnicy pod Baranami”, „Solo-Duo-Trio”.
– obok Marka Bałaty jako drugi wokalista w wiedeńskim klubie Reigen, w ramach przedsięwzięcia Wiener-Krakauer Projekte oraz na festiwalach Nisville Jazz Festival w Serbii oraz Bansko Jazz Festival w Bułgarii.
– obok Jorgosa Skoliasa, w projekcie „El greco” Joachima Mencla.
– współpracuje z DJ-em Krimem oraz pianistą Dominikiem Wanią.