17 października (piątek) 2014
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

KINIOR – GOŁĘBSKI: FLAPART

img_2969_800x600

Zdjęcie z http://ck.lublin.pl/pl/wydarzenia/kinior-flap-art/
Co to jest Flap? Ponieważ trudno jest mi się wmiksować na jakąkolwiek półkę, postanowiłem tę półkę wymyśleć.
W samochodzie, jadąc kiedyś na koncert z Dawidem Milsem (raper z Brooklynu), wymyśliłem termin  Flap. Miało to być  skojarzenie onomatopeiczne, coś między Trip hopem a junglem.  Miles to od razu podchwycił mówiąc, że „flap” znaczy „trzepotać”. Spodobało mi się, bo jest to bliskie mojej naturze: trzepotać, wibrować.
Po pewnym czasie stwierdziłem, że  nie ma sensu ograniczać tego terminu do muzyki. Postanowiłem stworzyć z tego uniwersum: Flap Style to znaczy Obecność. Idąc za ciosem Flap People to Ludzie Obecni. Obecność nosi w sobie oczywiście znamiona samopoznania. Po pewnym czasie zaistniał Festiwal Flap People, który został zorganizowany przy pomocy klubu Prokadencja z Łodzi. Notabene festiwal ten zainaugurował jego działalność, fantastyczną zresztą. Sztuka, jaka zaistniała na tym festiwalu była charakterystyczna dla czasów, w których żyjemy i wytyczyła bardzo obecny nurt dla całej działalności Prokadencji. 
Podobnie zorganizowałem Festiwal HASARAPASA w Zagnańsku. Tak jak w Łodzi w Prokadencji była to działalność o charakterze miejskim, tak w Zagnańsku na festiwalu HASARAPASA  Flap Style Obecność chodziło o charakter ludyczny, wiejski, czyli formę festynu wiejskiego na dzień dzisiejszy. 
Ponieważ trudno określić, co to jest flap music w gatunkach kulturowo tak skrajnych, postanowiłem zawęzić terminologie w muzyce:  muzyka flap jest to muzyka łącząca barwy naturalne i wirtualne. Natomiast cały nurt kulturowy Flap dotyczy  transformacji sztuki i jej  ciągłych zmian.

więcej: www.kinior.com