Słucham tej płyty po raz kolejny. Utwory to w większości aranżacje Radka, który w wyjątkowy sposób zrealizował intencje muzyczne autorki (znakomitych zresztą) tekstów – Magdy Bożyk. Na płycie nie ma ani jednego niepotrzebnego dźwięku. Oszczędne sola gitary i śpiewający bas w żadnym momencie nie dominują przejmującego i aksamitnego głosu Magdy. Proste, choć czasem zaskakujące harmonie, podobnie jak rytm, podane zostały w przejrzysty a zarazem nietuzinkowy sposób. Utwory na płycie, oprócz ostaniego, wykonanego z fortepianem, stanowią spójną brzmieniowo całość ukazując jednocześnie całe spektrum możliwości aranżacyjnych i brzmieniowych zespołu.

Chociaż realizatorowi nagrań należą się niskie ukłony, ścieżka dźwiękowa nie jest perfekcyjną studyjną robotą. Jest raczej zapisem emocji muzyków, którzy dokładnie wiedzą co robią, co czyni mi płytę Magdy tym bardziej bliską.

Wczoraj miałem niebywałą przyjemność uczestniczyć w koncercie Magdy Bożyk i kolegów w potrójnej roli. Gospodarza (a może raczej gościa), muzyka i przede wszystkim słuchacza. Słuchacza przede wszystkim, bo choć udało mi się „przemycić” parę dźwięków, to głównie słuchałem utwierdzając się w przekonaniu, że prawdziwa muzyka nie potrzebuje studyjnego sztafażu. No i cóż może być lepszego niż teksty zaśpiewane przez autorkę…

Płyta:
Magda Bożyk – wokal, kompozycje, teksty!
Jan Nikodemowicz – kompozycje
Radek Kopeć – fretless bass, kompozycje, aranże
Łukasz Aksamit – gitary, syntezator gitarowy
Rafał Samborski – gitary
Aberto Pibiri – piano
Władek Grochot – trąbka
Michał Tincel – perkusja
Jarosław Baran – mix, master

Koncert 10.04.205, Ambasada Pacyfiku, Kraków.
Magda Bożyk – wokal, kompozycje, teksty!
Radek Kopeć – fretless bass, kompozycje, aranże
Łukasz Aksamit – gitary, syntezator gitarowy
Michał Tincel – perkusja
Jarema Pogwizd – klawisze

Wlademar Gołębski – gość, słuchacz, EWI

Więcej: www.magdabozyk.com