W dniu 1 września zapraszam na koncert, którego program kojarzy mi się ze szkołą. Z najlepszą szkołą jazzu czyli cool i bebopem.

1 września (sobota) 2012
Restauracja Gródek
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
Kraków, ul. Na Gródku 4
godz. 20.00, wstęp wolny

OLD SCHOOL TRIO (Gołębski, Mika, Wykpisz)

Szymon Mika – młody gitarzysta jazzowy, który mimo swojego wieku gra z niebywałą dojrzałością i błyskotliwą techniką. Regularnie występuje w krakowskich klubach jazzowych. Przygodę z muzyką rozpoczął od najmłodszych lat kiedy to z sukcesem występował w zespole jazzowym swojego ojca grając na perkusji. Po kilkuletniej przerwie w muzykowaniu, w wieku 11 lat Szymon zaczął grać na gitarze. Początkowo kształcił się w kierunku muzyki klasycznej w Szkole Muzycznej w Wadowicach, następnie pod okiem Jarosława Dzienia (zespół Que Passa) oraz wybitnego gitarzysty i pedagoga Adama Zalasa w Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Basztowej w Krakowie.

Uczestnik warsztatów jazzowych, pobierał lekcje m.in. u Davida Doruzki, Wojciecha Groborza. Skomponował muzykę do kilku filmów kina niezależnego. Współtworzy zespół Kajetan Galas Organ Spot, grupę fusion-jazzową Bright Side Quartet, a także współpracuje z wokalistką jazzową Joanną Kuncewicz.

W 2012 r. zdobył Grand Prix 48. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego „Jazz nad Odrą” w otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową 2012 festiwalu.

Alan Wykpisz – kontrabas
Absolwent PSM I st.  w Rudzie Śląskiej w klasie perkusji i ZPSM w Katowicach w klasie kontrabasu.
Występował w wielu różnych krajach ( min. Niemcy,Ukraina,USA,Belgia ) z wieloma uznanymi muzykami.
Jest laureatem:
– Nagrody dla najlepszego basisty festiwalu blues nad bobrem 2008
– Berklee world tour 2010
– Nagrody dla najlepszego kontrabasisty konkursu Jazz Hoeilaart competition 2011.
– Wraz z zespołem High Definition zdobyli I miejsce na Jazz Hoeilaart competition 2011.
– Z big bandem KHW z Mysłowic zdobył pierwsze miejsce w New York Wind Band Festiwal w Carnegie Hall.