28 lutego (piątek) 2014
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

Pieśni o Bogu Ukrytym

śpiewa Krzysztof Bigaj

Oczekując na kanonizację bł. Jana Pawła II artyści przeprowadzą was po najważniejszych tematach poezji Karola Wojtyły: miłość, pokora, śmierć, zmartwychwstanie, Eucharystia. Koncert promuje płytę ze śpiewaną poezją Karola Wojtyły, pt. „Pieśni o Bogu Ukrytym”. Twórcą albumu i wykonawcą programu jest Krzysztof Bigaj, który nie tylko zaśpiewa wiersze, ale również przedstawi fragmenty utworów dramatycznych Wojtyły, takich jak „Brat naszego Boga” czy „Przed sklepem Jubilera”. Autor pragnie w ten sposób ukazać mniej znane, artystyczne oblicze bł. Jana Pawła II.

Krzysztof Bigaj – śpiew, recytacje, scenariusz
Wioletta Fluda – pianino
Dariusz Rogowski – klarnet

Proszę o wcześniejsze rezerwowanie miejsc!

ARTYŚCI:

1426540_653721227983723_1425347142_nKrzysztof Bigaj – pierwsze kroki muzyczne stawiał w parafialnych grupach dziecięcych i młodzieżowych w rodzinnym Libiążu. W okresie studiów polonistycznych postanowił połączyć pasje teatralne z muzycznymi i malarskimi – tak powstało kilka bardzo ciepło przyjętych spektakli („Tatusiu, czemuś mnie opuścił?”, „Zraniony Pasterz”, „Ziemia – planeta ludzi”, „Brat naszego Boga”, „Śmierć za życie” – wszystko to w latach 2005 – 2008).
W 2010 przyszedł czas świadomych wyborów artystycznych i decyzja na solowy album. Z pomocą producenta i muzyka m.in. zespołu BRAThANKI, Adama Prucnala, powstała płyta pt. Timshel. W 2013 wydał drugi album studyjny pt. „Pieśni o Bogu Ukrytym” z poezją śpiewaną Karola Wojtyły. Koncertował w wielu parafiach diecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej. Współpracuje z wieloma muzykami krakowskimi, gościnnie wystąpił również na płycie Hani Malaciny – Karpiel oraz zespołu „Pospolite Ruszenie”.

wioletta_fludaWioletta Fluda – studentka II roku SUM na Akademii Muzycznej w Krakowie
w klasie fortepianu ad. Mariusza Sielskiego. Wielokrotnie uczestniczyła w kursach pianistycznych u takich znakomitych pedagogów jak: Valery Affanasiew, Gyorgy Nador, Manfred Austa, Roberto Russo, Daniel Blumentha, Ewa Osińska. Jej ogromną pasją jest akompaniowanie i z tym wiąże swoją przyszłość.
Jest czynnie koncertującą pianistką – zarówno solowo, kameralnie oraz jako a kompaniator. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2013/2014) oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (2013/2014). Miała okazję uczestniczyć jako akompaniator we wielu koncertach.
W 2012 roku otrzymała także Stypendium Minister Luksemburga za całokształt osiągnięć. Obecnie jest korepetytorem w Operze Krakowskiej, Szkole Baletowej, współpracuje także z Operą Wrocławską, Konserwatorium Krakowskim oraz z  wieloma instytucjami kultury.

dariusz_rogowskiDariusz Rogowski – Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku klasy klarnetu mgr. Grzegorza Puchalskiego. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Godka. Uczestniczył w wielu warsztatach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: prof. Andrzej Janicki, prof. Mieczysław Stachura, Kyrill Rybakov (Rosja), Florent Héau (Francja), Matthias Müller (Szwajcaria), Shirley Brill (Izrael) prof. Andrzej Godek, prof. Arkadiusz Adamski. Dariusz brał udział w wielu konkursach międzynarodowych zdobywając czołowe miejsca. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą zarówno solo, kameralnie, jak i z orkiestrami, m.in. z orkiestrą Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku (solo), Orkiestrą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej (solo) oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Jest dwukrotnym stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej Fundacji J&S Pro Bono Poloniae.

Pieśni - okładka

WIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=KmMlGlGDtBo
http://www.youtube.com/watch?v=6agX_wWg0U8