16 stycznia (piątek) 2015
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178
godz. 20.00, wstęp wolny

Surreal Players

Magda Pluta – wiolonczela
Krystian Jaworz – piano

sp4kadr

Zespół gra muzykę autorską, będącą fuzją dotychczasowych inspiracji i doświadczeń obojga artystów. Punktem wyjścia jest forma piosenki, którą twórcy przeistaczają w instrumentalne utwory o bogatej harmonii, niestandardowym, często eksperymentalnym brzmieniu i mocno rozbudowanych fragmentach improwizowanych.

W twórczości SURREALSÓW elementy jazzu, muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej łączą się w spójną, wyrazistą, ekspresyjną całość, którą jednak ze względu na brak nurtu dominującego trudno sklasyfikować.
Oprócz intuicji i wrażliwości członków zespołu łączy nałogowe picie kawy, zamiłowanie do sportów zimowych oraz skłonność do abstrakcji i surrealizmu.
Obecnie zespół pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Posłuchajcie:

Magda Pluta BIO:
Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Muzyk sesyjny. Współtworzy grupę Samech. Dokonała licznych nagrań dla takich twórców jak Anna Treter, Jan Hnatowicz, Zbigniew Preisner, Andrzej Zarycki. Ma na swoim koncie udzial w nagraniach na płyty wydane przez prestiżową wytwórnię Tzadik ( z zespołami Samech, 2012 i Bester Quartet, 2013 )

Krystian Jaworz BIO:
Absolwent Wydziału Instrumentalnego krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki oraz fortepianu jazzowego. Grający na stałe w formacjach Gurgul Band, Groove Set, Giles Barratt and the Kino Orchestra. W latach 2008-2011 klawiszowiec legendarnego zespołu Pudelsi.

KONTAKT Z ZESPOŁEM:
601-059-742
502-542-442
surrealplayers.duo@gmail.com