23 stycznia (piątek) 2015
Restauracja Gródek
Kraków, ul. Na Gródku 4
godz. 20.00, wstęp wolny

proszę o rezerwację miejsc:
http://www.restauracjagrodek.com/?page_id=178

 

TANGREEN – koncert, live music milonga

1_TANGREEN_fot.Tomasz Emil & Tomasz Staśko

Witam,
koncertowo i tanecznie na wieczór nie tylko z tangiem argentyńskim, zapraszam:)
Piątek 23 stycznia 2015, godz. 20.00, wstęp wolny
tanga polskie i argentyńskie, walce, milongi, autorskie kompozycje, etniczne niespodzianki
z pozdrowieniami – Tomasz Drabina, +48 504 227 451
https://www.facebook.com/tomasz.drabina.1
Paulina Kujawska – śpiew
Mateusz Pliniewicz – skrzypce
Tomasz Drabina – akordeon

Tangreen  

Szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego śpiewa Paulina Kujawska. W programie koncertu usłyszycie Państwo znane, autorsko zaaranżowane tanga, milongi i walce oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z Argentyny i Polski ogniste, nostalgiczne tanga oraz nastrojowe milongi stanowią dla nas źródło inspiracji w komponowaniu równie ilustracyjnej i wypełnionej emocją muzyki. Proponowane przez nas ujęcie tanga z perspektywy brzmienia akordeonu (Tomasz Drabina), skrzypiec (Mateusz Pliniewicz) zaowocuje niesamowitą wędrówką w głąb własnych muzycznych fascynacji. Zapraszamy oczywiście do tanga:)!

Paulina Kujawska – śpiew
Paulina Kujawska.2_TANGREEN
Wokalistka jazzowa o dźwięcznym, wyrazistym głosie, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Trener wokalny i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalnego „Natural Voice Perfection” (2010). Wystąpiła na wielu przeglądach i festiwalach, m. in. na Festiwalu Wokalistów Jazzowych (1996) w Zamościu, świnoujskiej FAMIE (1996) i Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki (1999) we Wrocławiu. Laureatka konkursów piosenek Anny German w Zielonej Górze 2005 i Agnieszki Osieckiej w Sopocie 2006, Finalistka opolskich „Debiutów” w 1999 r. W latach 2001-2008 solistka orkiestry Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli, w latach 2003-2008 solistka big bandu „Cracovia” pod dyr. I. Stojka. Współpracowała m. in. z Ewą Bem, Jerzym Filarem, Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Programu III PR) 2001-2004 wokalistka hip – hopowego zespołu „Lari Fari”. Od 2000 r. związana z muzycznym środowiskiem Krakowa. Z zespołem Savah Band, Paulina, wystąpiła na wielu koncertach i festiwalach w Polsce, Niemczech i Finlandii. Obecnie związana z zespołem „Enjoy” oraz z projektami muzycznymi Wojtka Wachułki. Od ponad 10 lat jest nauczycielem w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Mateusz Pliniewicz – skrzypce
Mateusz_Pliniewicz
Absolwent katowickiego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w klasie Henryka Gembalskiego. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywał współtworząc różne projekty muzyczne począwszy od elektronicznego duetu z Nikolą Kołodziejczykiem poprzez kwintet free jazzowy „Nóż w wodzie”, który jest ukłonem w stronę muzyki Krzysztofa Komedy jak również zespoły wykonujące muzykę z pogranicza folku, rocka, popu czy klasyki.  Jest liderem formacji „Emotion Trio” i kwartetu jazzowego „Wejście Ewakuacyjne”, który wykonuje jego autorski materiał oraz członkiem zespołu „On The Road” Bernarda Maseli.

Tomasz Drabina – akordeon
Tomasz Drabina
Twórca grupy „Aviaccord” (etnofolk Bałkanów i Polski, kompozycje Tomasza Drabiny) oraz formacji „Tangreen” (skrzypce, akordeon, instrumenty perkusyjne, wokal) inspirującej się gatunkiem tanga. Instrumentalista koncertujący solowo – „Akordeon na Drabinie?” (tanga, muzyka paryska „musette”, melodie etniczne, kompozycje własne), z programem „Nikt tylko ty” – Paulina Kujawska recital, prezentującym stylową piosenkę francuską i polską. Folklor łuku Karpat (w tym,
w szczególności Polski i Słowacji) realizuje w kapeli ludowej „Smerek”. Autor muzyki spektakli teatralnych, działań plastycznych, tanecznych i multimedialnych (m.in.: polsko – niemiecki spektakl „Szachy”; spektakle „Les Impromptus” i „Ici, la-bas”  francuskiego teatru „Image Aigue”; „Malarstwo na żywo, malowane z serca, inspirowane muzyką” – performance Kazmierza Pomagalskiego z muzyką Tomasz Drabiny; 6 Prawd Wiary – multimedia). W obszarze jego zainteresowań muzycznych leżą argentyńskie i polskie tanga, paryska muzyka w stylu „musette”, piosenka polska i francuska, folklor Bałkanów i Karpat, muzyka klezmerska czy melodie filmowe. Akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.