27 maja (piątek) 2016
Pijarska 17 Jazz Club
Kraków, ul. Pijarska 17
godz. 21.00, wstęp wolny

Urszula Stosio – TRIO

Urszula Stosio – gitary
Waldemar Gołebski – EWI, syntezatory
Antonis Skolias – bębny

Urszula Stosio urodziła się w Olsztynie i tam odebrała edukację muzyczną w klasie gitary PSM II stopnia. Zamiast na studia muzyczne poszła na lingwistykę na UW, po której ukończyła jeszcze Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie gdzie mieszka do dziś. Jest gitarzystką bardzo wszechstronną. Potrafi zaprezentować mocny riff, wściekłą solówkę jak i piękny, liryczny podkład oraz plamy dźwiękowe. Używa gitar w sposób nowatorski ciekawie stosując takie “zabawki” jak e-bow, delaye lub inne przetworzenia sygnału.

stosio-235x300

Jej liczne podróże po krajach Azji i umiłowanie do muzyki wschodu zaowocowały również nauką gry na takich instrumentach jak saz, ud i cumbus, których uwielbia używać na koncertach. Niektórzy z wykonawców, którym towarzyszyła na scenie to: Renata Przemyk, The Dolls, Karolina Skrzyńska, Karpaty Magiczne. Ma na koncie liczne nagrania z zespołem the Dolls, wzięła udział w nagraniu płyty Karpat Magicznych – “Enjoy Trees” oraz jest współautorką muzyki i ścieżek gitarowych na kończącej się właśnie nagrywać debiutanckiej płycie Karoliny Skrzyńskiej.

Obecnie gra w zespołach Miss Understood i Orientalny Punkt G.

Podczas piątkowego koncertu usłyszymy także Waldemara Gołębskiego na rozszerzonym harmonicznie EWI i Antonisa Skoliasa na bębnach.

Kanał Urszuli na Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCUE9UqVn2-WF3Pii2iVDuKg