16 czerwca (poniedziałek) 2014 r Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2 godz. 18.00, wstęp wolny

Promocja książki Barbary „Judyty” Szczepańskiej:

Wierszyki dla Weroniki, czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie

Książka jest adresowana do dzieci od 4 lat i ich rodziców. Zawiera kilka­naście wierszo­wanych historii, rozgry­wa­jących się w się we współ­czesnych czasach, których bohaterami są zwierzęta. Zwierzęta, tak jaki ludzie ulegają reklamie, różnym modom lansowanym przez media, chęci bycia celebrytą itp. Każda opowiastka zawiera morał, przesłanie. W sposób dowcipny krytykując złe nawyki, uczy odpowiednich zachowań. Istotne walory książki to ironia, trafna obserwacja zachowań i poetycka metafora, oraz oryginalne obrazowanie, a także wpadająca w ucho muzyczność. Wszystko to w połączeniu z pięknymi ilustracjami autorstwa Anny Smak – Drewniak stanowi mądrą i atrakcyjną lekturę dla czytelników w każdym wieku. Barbara Szcze­pańska „Judyta – poetka i piosenkarka, autorka i wykonawczyni własnych tekstów, absol­wentka Wydziału Archi­tektury Politechniki Krakowskiej i Podyplo­mowego Studium Logopedii na Akademii Pedago­gicznej, laureatka licznych ogólno­polskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólno­polskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie . W latach 80 – tych wystę­powała w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Współ­pracuje ze znanymi kompo­zy­torami jak: Ewa Kornecka, Robert Obcowski, Krzysztof Szwajgier, Andrzej Zarycki , Jan Kanty Pawluś­kiewicz , Jacek Zieliński /Skaldowie / i inni.

Źródło: lamelli.com.pl Barbara Szczepańska „Judyta” – wokal Waldemar Gołębski – EWI Paweł Piątek – piano Robert Klepacz – kontrabas Michał Peiker – perkusja PROMOCJA-ŚOK-16.06.2014-PLAKAT

Barbara Szczepańska „Judyta” – poetka i piosenkarka, autorka i wykonawczyni własnych tekstów, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Akademii Pedagogicznej, laureatka ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie .

W latach 80 – tych występowała w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest autorką trzech musicali :”Kot, pies i jazz” – realizacja-Wrocławski Teatr Lalek , „Ucieczka z Posejdonii” ,”Sześć Blondynek i Zakonnica”i trzech płyt z piosenkami autorskimi / „Czas dobrych słów, „Namiętność”, ”Zauroczenia”, oraz czterech tomików wierszy : „Salon gier miłosnych”, „Kochankowie wiedźmy” , „Amoralne dzielnice” , „Miasta Pożądań” i zbioru opowiadań pt. „Świat jest pełen mężczyzn”. Napisała kilka bajek muzycznych dla dzieci z muzyką Roberta Obcowskiego – wydanych przez firmę MTJ. Jest autorką scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. Nakręciła teledyski do swoich piosenek. Brała udział w warsztatach komediopisarstwa przy Teatrze Komedia w Warszawie i warsztatach scenariuszowych przy Studio Filmowym A.Munka – „Script Forum”. Współpracowała z radiem i TV, prezentowała swoje piosenki również w Czechach, Austrii i Niemczech.

Należy do Stowarzyszenia Artystyczno- Literackiego STAL, Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia ZAiKS , Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR. więcej: www.barbaraszczepanska.art.pl