5 maja (niedziela) 2013
Scena Przy Pompie
Kraków, pl. Św. Ducha 4
godz. 20:00

Koncert:

WORKAHOLIC

Jan Purchla – wokal, gitara
Leszek Mierzwa – gitara
Piotr Kosieradzki – skrzypce
Grzegorz Piećko – gitara basowa
Bart Kuraś – bębny

gościnnie: Waldemar Gołębski – Akai EWI 4000s, piano

wstęp wolny

Blues, swing, rock… a może jazz? Dlaczego nie? Piosenki, w ktorych muzyka i oryginalne teksty tworzą niepowtarzalną, przemyślaną wartość, pozostawiając miejsce na spontaniczne, radosne granie. Wszystko dlatego, że WORKAHOLIC tworzą muzycy wywodzący się z różnych tradycji muzycznych. Inspirując się wzajemnie, sięgają czasem po bardzo odległe style muzyczne, zachowując charakterystyczne, elektryczne brzmienie i rozpoznawalne rozwiązania harmoniczne.
W partiach solowych znaleźć można zarówno typowe dla bluesa frazy, jak i jazzowe „odejście”. Sekcja rytmiczna potrafi zabrzmieć rockowo, by za chwilę zamienić się w maszynę do swingu. Dodatkowym atutem zespołu jest spory repertuar, autorskie teksty i bogate brzmienie. WORKAHOLIC obroni się na dużej scenie, podczas plenerowego festiwalu, stworzy przyjazny klimat w małym klubie jazzowym, czy na firmowym bankiecie, wypełniając parkiet przed sceną.

Wybierając WORKAHOLIC możecie być Państwo pewni, że, zarówno repertuar, jak i brzmienie, zostaną dobrane do miejsca i charakteru koncertu.

Słuchając WORKAHOLICów możecie być też pewni jednego. Muzyka, którą słyszycie to oryginalne kompozycje zespołu. Tak bardzo krakowskie i tak bardzo światowe…